Сторінками історії

Історія створення

У 1962 році навесні будівельники розпочали роботу, а вже 1 вересня 1963 року проект нової школи №4 у місті Нова Каховка був реалізований. На той час школа стала найбільшою серед вже збудованих шкіл №1, №2 та №3, розрахована приблизно на тисячу учнів.

Котлован вирили на околиці міста, споруду з трьох сторін оточували піски. Розпочалося будівництво, і за ініціативою будівельника Малютіна та каменярів Добичіна та Обрамчика було вирішено вздовж будівлі створити орнамент з червоного та білого каменю в шахматному порядку. Згодом цю кропітку роботу оцінили і будівля нашої школи здобула перемогу в конкурсі на кращі жилі та цивільні комплекси,окремі жилі та цивільні будинки, споруджені в містах і курортних селищах УРСР в 1963 році.

У вересні 1963 року була відкрита загальноосвітня школа №4. Працювала школа у дві зміни, у класах було по 40-45 учнів. Першим директором школи був призначений Глухов Сергій Микитович, першими заступниками директора були – Грунтенко Тетяна Тимофіївна та Фільчакова Галина  Іванівна.

З 1965 року Грунтенко Тетяна Тимофіївна була призначена завідуючою міським відділом освіти, а завучем школи – Осадча Розалія Костянтинівна.

З середини 70-х років загальноосвітня школа №4 була визначена базовою школою обласного інституту удосконалення учителів. В числі перших у місті у школі почали створювати предметні кабінети. В тісному контакті батьків, вчителів та підприємств міста були створені кабінети початкових класів вчителів Маренюк Р.В., Мазурець Т.С., Третяк А.О., Григор’євої Н.П., Онишко М.М. До 1967 року були створені кабінети фізики, хімії, біології, математики, української мови та літератури, російської мови та літератури та інші.

З середини 80-х  років у школі був створений і діяв музей бойової слави.

Носіями передового педагогічного досвіду у місті були вчителі: Маренюк Раїса Володимирівна, Грабко Володимир Юхимович, Василенко Таїсія Петрівна, Мацак Олена Павлівна, Агабабіна Софія Матвіївна, Замазєєва Євдокія Миколаївна.

В школі працювали: заслужена вчителька Російської Федерації Орєхова Ольга Василівна, заслужений вчитель України Маренюк Раїса Володимирівна; вчителі-методисти Ольшанська Анастасія Майорівна, Замазєєва Євдокія Миколаївна. В ЗОШ №4 працював вчителем початкової військової підготовки учасник Великої Вітчизняної війни полковник запасу Сігаєв Олександр Петрович - автор двох книг про Велику Вітчизняну війну.

Школа в тісному контакті працювала з Новокаховським електромашзаводом. Вчителі школи щомісячно виступали перед батьками з лекціями на педагогічні теми, в цехах заводу частими гостями були школярі. Актовий зал заводу використовувався для проведення батьківських конференцій.

У школі з перших днів її існування був створений шкільний хор, яким керував талановитий керівник Багрєєв Віктор Васильович.

Педагогічний колектив школи підтримував тісний зв’язок із ЗОШ №36 м. Херсон. Щорічно педагогічні колективи шкіл проводили обмін делегаціями з обміну передовим педагогічним досвідом.

У школі був створений та довгі роки працював шкільний духовий оркестр, яким керував учасник Великої Вітчизняної війни, викладач початкової військової підготовки Гаркін Віктор Іванович. На всіх святах, демонстраціях школа проходила із своїм оркестром. Двічі колектив ЗОШ №4 виходив переможцем в обласних змаганнях серед кращих шкіл області, і двічі володів перехідним Червоним Прапором. В місті - це єдина школа, яка нагороджувалась Червоним Прапором.

Щорічно школа випускала більш, ніж 10 золотих медалістів. Дуже багато випускників школи стали видатними людьми:

- Делієв Георгій Вікторович – заслужений артист України, керівник комік-групи „Маски”;

- Піскунов Володимир Юрійович – майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики;

- Агєєв Сергій - віце-президент швейцарського банку у м. Нью-Йорк;

- Шевчук Олена – працює секретарем ОБСЕ (відділ безпеки країн Європи);

- Козлов Ігор Миколайович – працює директором фірми „Брайтон енерджи” (Великобританія);

- Василенко Сергій – доктор біологічних наук, працює в інституті генної інженерії м. Києва;

- Суходоєва Тетяна – відповідальний редактор журналу „Джи Кью” (Росія);

- Зеленов Олександр Борисович – завідувач відділом травматології міської лікарні;

- Давиденко Ігор Вікторович – директор агрофірми ім. Солодухіна;

- Вялова Олена Леонідівна – завідуюча відділом інституту розвитку людини;

- Дорошко Олександр Дмитрович – директор фірми „Торіс”.

Стали поетесами: Ольга Філатова, Світлана Трофімчук.