Благодійні внески

Згідно рішення Загальношкільних батьківських зборів (останній протокол №4 від 24.05.2016 р.) створено Піклувальну раду ЗОШ №4, якій надано право використовувати благодійні внески фізичних та юридичних осіб на наступні потреби:

• поточне утримання школи;
  • зміцнення навчально-матеріальної бази;
  • стимулювання праці учнів;
  • проведення поточних та інших ремонтних робіт будівлі школи та кабінетів загального призначення.

Визначено Порядок отримання, використання та обліку благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб безпосередньо Загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів №4 Новокаховської міської ради Херсонської області.

I.   Нормативно-правове забезпечення благодійної діяльності

1.1. Основним нормативним документом, що регулює питання, пов'язані з благодійною діяльністю є Закон України «Про благодійництво та благодійні організації» від 16 вересня 1997 року №53 зі змінами та доповненнями від 7 березня 2001 року, який визначає загальні засади благодійництва, забезпечує правове регулювання відносин у суспільстві, спрямованих на розвиток благодійної діяльності, утвердження гуманізму і милосердя, гарантує державну підтримку її учасникам, створює умови для діяльності  благодійних організацій відповідно до законодавства України.

1.2. Відносини, що виникають у сфері запобігання і протидії корупції, регулюються Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 №3206-VI.

1.3. Іншими нормативними документами, які регулюють процес надходження благодійних внесків, є закони України «Про освіту»,  «Про загальну середню освіту», Бюджетний кодекс України, Порядок отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2000 р. №1222 (із змінами), листи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 15 квітня 2011 року №1/9-289 «Щодо оприлюднення інформації про використання благодійних та спонсорських коштів», від 13.10.2011 №1/11-9472 «Щодо збору коштів з батьків».

II. Види та форми здійснення благодійної діяльності

2.1. Згідно зі статтею 16 Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» благодійна допомога надається у вигляді:

•  одноразової фінансової, матеріальної та іншої допомоги;

•  систематичної фінансової, матеріальної та іншої допомоги;

•  фінансування конкретних цільових програм;

•  допомоги на основі договорів (контрактів) про благодійну діяльність;

• подання безпосередньо допомоги особистою працею, послугами чи передачі результатів особистої творчої діяльності;

•  інших заходів, не заборонених законом.

2.2   Згідно з пунктом 2 Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування, благодійні внески надаються благодійниками набувачам у грошовій формі для потреб їх фінансування за напрямами видатків, визначеними благодійником, а також як товари, роботи, послуги. Такі благодійні внески, пожертви належать до власних надходжень закладу.

ІІІ. Механізм надання та оформлення благодійної допомоги

3.1. Бухгалтерські операції та оформлення документів здійснюється з урахуванням форми ведення бухгалтерією відділу освіти бухгалтерської діяльності відповідно до законодавства.

3.2. Всі надходження благодійних внесків та спонсорської допомоги в обов'язковому порядку оприбутковуються та використовуються на цілі, на які вони надавалися. Благодійні внески в ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 приймаються винятково на добровільних засадах з обов'язковим документальним оформленням.

3.3.  Відповідно до пункту 4 статті 13 Бюджетного кодексу України зазначені внески належать до першої підгрупи другої групи власних надходжень, які отримуються додатково до коштів загального фонду бюджету і включаються до спеціального фонду бюджету.

Тому у разі їх фактичного надходження вносяться зміни до кошторису закладу в частині спеціального фонду згідно з вимогами пункту 47 та 49 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року №228 (із змінами).

3.4. 3 метою уникнення безсистемних та неконтрольованих зборів коштів з батьків:

• систематично проводяться звітування перед батьківською та педагогічною громадськістю (на засіданнях Ради школи, батьківських конференціях, зборах трудового колективу, виробничих нарадах);

• забезпечується постійне інформування громадськості про надходження і використання благодійних внесків шляхом розміщення відповідних матеріалів на сайті школи, при щорічному звітуванні директора школи перед громадськістю, на конференціях, батьківських зборах;

•  проводиться відповідна роз'яснювальна робота щодо заборони примусового стягнення коштів з батьків у вигляді благодійних внесків

Голова батьківського комітету ­– Яковлєва Олена Володимирівна

Голова Ради школи - Ходус Інна Іванівна